Marketingové konzultace tel: +420 603 922 253, e-mail: info@development4project.cz
Co_jsou_sny_a_cile_a_proc_ jsou_tak_dulezite

Co jsou sny a cíle a proč jsou tak důležité?

Tenhle pojem slyšíte dnes a denně, slyšíte, jak si máme stanovovat sny a cíle, jít za nimi, ale donutilo vás to, to udělat? Já myslím, že ne ;). Proč tomu tak je? Kolik lidí vám řeklo, proč je to důležité nebo jak si je vůbec stanovit? A co třeba vám říct strategii jak jich dosáhnout? Potom byste do toho už šli?

Tak si vezměte papír a tužku, po přečtení tohoto článku do toho nejspíš půjdete ;).Takže to vezmeme od podlahy. Proč myslíte, že jsou sny, či cíle důležité? Přemýšlejte. Když poprosíte tisíc vojáku, aby šli do války, a neřeknete jim, kam jdou, kdo je nepřítel, co je čeká – půjdou do toho?

  • NCo_jsou_sny_a_cile_a_proc_ jsou_tak_duleziteemyslíte, že když víte, za čím jdete, nepůjde se vám lépe?
  • Když víte, kam chcete jet vlakem, nepojede se vám lépe?
  • Když víte, co chcete další den udělat, nevstává se vám lépe?
  • A co když víte, čeho chcete jednou dosáhnout, nepůjde to s tím lépe?
  • Takže co třeba sny jako pohon Vašeho života?

No super, to chápu, ale stejně jich nedosáhnu, radši budu nohama na zemi.

 

Dobře, chápu váš názor – jak můžete dosáhnout něčeho, čemu nevěříte? Řeknu vám něco, co jsem slyšel na jednom CD a sám jsem si to mnohokrát ověřil na sobě. Jde o jeden krátký příběh, který jsem kapku upravil do naší řeči.Zrovna tu noc se hrálo v televizi finále americké NLF (národní fotbalová liga). Jenže Karel musel být v práci, tak poprosil Petra, aby mu zápas nahrál.

Petr mu slíbil, že to nahraje. Karel v práci vypnul i rádio a už plánoval, jak zítra s popcornem v ruce bude fotbal sledovat. Nastal další den, Petr Karlovi donesl CD, ale neudržel to: KARLEEE!! VYHRÁLI JSME! Karel myslel, že Petra zabije. S úsměvem na obličeji a plánem vraždy v mysli poděkoval a znechuceně se šel podívat s popcornem na záznam. Chlapci hráli opravdu šíleně. V první třetině prohrávali a výkony stály za nic. Už měl nutkání to vypnout, ale najednou mu tam svitla myšlenka, oni přece vyhráli! A i přes znechucení se díval dále, v druhém poločase to vypadalo mnohem lépe a zcela překvapivě vyhráli! Proč Karla neodradily jeho myšlenky, aby se přestal dívat? Protože tam měl jinou myšlenku, myšlenku, kde viděl, že vyhrají!

Takže pokud máte stanovené sny nebo cíle a jste rozhodnuti, že jich dosáhnete, že to zvládnete, věříte tomu a i přesto, že jsou chvíle, kdybyste si nejradši hodili mašli, ale jak říká můj bývalý šéf – hlavně to vydržet! A mohu vám zaručit, že toho jednou dosáhnete a pak se vám to vše vrátí nesčetněkrát, protože ten pocit, kdy dosáhnete svého cíle je naprosto úžasný!

Já si sny píšu pořád a napsal jsem si tam, že se chci stát inspirací pro lidi a dělám vše proto, abych to dokázal. A jednoho dne jsem si psal s paní, se kterou se skoro neznáme a potkali jsme se na webináři jednoho z mých mentorů. Psali jsme si tak nějak o svých plánech, práci a tak a pak řekla tu větu. Jakube, jsi pro mě obrovskou inspirací! V tu chvíli jsem se cítil absolutně neporazitelný, mé nadšení do mé práce a do mého života neznalo mezí. A ano i mé ego si dopřálo své. 😀

Já si napsal, že chci být inspirací pro lidi, ale i když chci být stále inspirací pro mnoho lidí, když budu inspirací jen pro jednoho za celý život, je to výhra a splnil jsem si sen. Pokud dosáhnete svého cíle nebo snu, náležitě se odměňte, vzpomeňte si na tu chvilku, kdy jste si ten sen napsali na papír a uvědomte si, jak zlomový okamžik to byl, i když jste to předtím nevěděli. Proto je důležité si sny a cíle stanovovat, berte to jako plán vaší skvělé budoucnosti a možné to je! Znám mnoho lidí, co si napsali sny, pak je někde založili a po pár letech je našli a ejhle ono se to opravdu povedlo..

A jak na to?

Je mnoho způsobů, pár vám jich vyjmenuji:

Co_jsou_sny_a_cile_a_proc_ jsou_tak_duleziteJá osobně preferuji sny si napsat na papír. Další skvělý způsob je, udělat si nástěnku, kde si na papírkách sny připnete a dáte k nim obrázky, ať je i „vidíte“. Další způsob je, napsat si třeba knihu snů, kde si sny vypíšete, popíšete, dáte si k nim fotku – co stránka, to sen. I pokud si je napíšete do počítače, má to svou váhu. Způsobů jistě najdete mnoho, fantazii se meze nekladou. Důležité je sny si napsat a úplně nejlepší je co nejvíce popsat (jak to bude vypadat po splnění a tak dále.)  – prostě je co nejvíce konkretizovat.

 

 

Další po tom, co máte sny stanovené, je důležitý plán:

Napište si časový úsek, do kdy a jaké sny chcete dosáhnout, dejte jim „termín“. Poté si rozepište, třeba po měsících, letech. Kdy a jak často a co proto uděláte. Nastavte si systém, kdy si napíšete třeba na každý den jednu věc, která Vás posune směrem k vašim snům.

To nejdůležitější:

Je krásné je mít stanovené, napsané, ale musíte pro ně něco udělat! Takže nejdůležitější krok je jít do akce, naplánovat to a navzdory všemu si zatím jít!

A úspěch vás nemine! Správná pohádka má přece šťastný konec!

Tak co? Jdete do toho? Napište mi to J.

Budu rád také za komentář zde, jak na Vás článek působí a zda s tím souhlasíte nebo nikoliv. Jsem rád i za typy na zlepšení. 🙂

Jeden komentář u “Co jsou sny a cíle a proč jsou tak důležité?

Komentáře nejsou povoleny.

Přesunout se na začátek