Marketingové konzultace tel: +420 603 922 253, e-mail: info@development4project.cz
chybami_se_clovek_uci

Chybami se člověk učí

Každičká do jednoho mě vždy o něco posunula nahoru a doufám, že vám to taky pomůže. Je potřeba využít váš život na maximum, abyste z něj maximum vytěžili, jinak to  nefunguje ;). I když jsem dost mladý, už teď jsem v životě mnoho obětoval. Zažil už množství pádů, ale každý z těch pádu mě vždy posunul víš!

Robert Kiyosaki píše ve své knize Škola byznysu pro lidi, kteří rádi pomáhají lidem:

,,Moje hlavní námitka proti tradičnímu vzdělání spočívá v tom, že využívá strachu… zejména strachu z chyb a omylů, který vede ke strachu z neúspěchu. Místo aby mi učitelé dávali inspiraci k učení, motivovali mě spíš strachem z neúspěchu. Říkali mi: ,,Nebudeš-li mít dobrý prospěch, neseženeš dobře placené zaměstnání.“
Když jsem chodil do školy ,byl jsem trestán za každou chybu, kterou jsem udělal. Proto jsem se bál dělat chyby. Problém je v tom, že lidé, kteří to někam dotáhnou v reálném světě, jsou lidé, kteří dělají nejvíc chyb a kteří se ze svých chyb učí.
Můj chudý táta, učitel, si myslí, že dělat chyby je hřích. Můj bohatý táta naopak říká: ,,Chybami se učíme“. Například na kole se učíme jezdit tím, že z kola spadneme a opět nasedneme, znovu spadneme a znovu nasedneme.

Mnozí lidé, kteří udělají chybu, lžou, protože mají strach přiznat, že udělali chybu..
Tím se připravují o možnost učit se. Všichni se učíme tím, že děláme chyby, aniž dáváme vinu druhým. Hříchem je udělat chybu a nepřiznat ji nebo ji svádět na druhé.

I Robert Kiyosaki udělal mnoho chyb, také Bill Gates nebo Steve Jobs, ale právě díky tomu jsou nebo byli úspěšní.

Takže myslíte, že je správná cesta vzdát se vždy, když se objeví problém? A tím se připravit o ten krásný požitek, co z toho budete mít, když to nakonec dokážete?

Stojí to za to?

Dle mého názoru a osobní zkušenosti to rozhodně za to nestojí. Nehodlám vám namlouvat, že se to samo spraví  a  nebudu Vás ani Vašich pádů litovat.

chybami_se_clovek_uci

Jediné, co musíte udělat po každém pádu je vstát, poučit se z toho a jít dál!

Nejdůležitější ze všeho je vytrvalost, někdy je opravdu těžké vytrvat, když přijde pád a za ním další a ještě horší a pak znovu, a znovu. Potom je pro někoho mnohem snadnější se vzdát všeho, co k pádům vedlo, ale co když je to vaše celoživotní práce? Potom vám můžu zaručit, že vás to zničí. Když vás potká pád, vidíte v něm jen pád a selhání? Něco co nechcete už nikdy začít a uděláte maximum proto, abyste to nezažili? Vidíte v něm problém, který vám zničil život? Máte pocit, že vás někdo úmyslně trestá? Je to jen jizva, která vás trápí.

Chápu vás, taky jsem to takhle měl a opravdu dlouho.

Do té doby, než jsem mé myšlení změnil. Začal jsem v pádech vidět příležitost,  příležitost k osobnímu růstu. Každou chybou jste krok blíže k úspěchu.

Neúspěšný je ten člověk, který nedokázal využít vlastních chyb.

Elbert Hubbard

Nezapomeňte na to, že i po bouřce vždy vyjde slunce a někdy to trvá opravdu dlouho, ale  nakonec vyjde.

A co takhle pohádky? Každá správná pohádka, má šťastný konec nebo snad ne?

Vytvořil jsem si slogan, který možná pomůže i vám:

Když za něčím jdeš a dosáhneš toho, je to výhra.

Když za něčím jdeš a nedosáhneš toho, je to taky výhra, protože získáš zkušenost, která tě tak nebo tak posune. Takže nemáš co ztratit.

Chcete zjistit jaké děláte v podnikání chyby?  Zkuste naší analýzu zdarma.

Budu rád také za komentář zde, jak na Vás článek působí a zda s tím souhlasíte nebo nikoliv. Jsem rád i za typy na zlepšení. 🙂

 

Přesunout se na začátek