jakub_jonas

Jak to začalo

Původně jsem v tom byl sám. Vzdělával jsem se a to, co jsem se naučil, jsem používal, kde to jen šlo. Něco fungovalo, něco nikoliv. Radil jsem lidem na sociálních sítích, aplikoval jsem schopnosti jako provozní v restauraci. Získal jsem zakázky, ale sám jsem to prostě nestíhal. Dostal jsem možnost organizovat konferenci, kde jsem vedl tým lidí. Potom další. Prošel jsem i krátkou kariérou marketingového manažera, kde jsem též nabyté vědomosti mohl dále rozvíjet.

Vždy mě upoutávali lidé, kteří chtějí od života něco víc a makají na tom, a přestože mají mnoho bariér, nevzdávají to.

Měl jsem a mám kolem sebe desítky inspirativních lidí, sledoval jsem jejich aktivitu a zájem pomáhat, vytipoval jsem si lidi a ty jsem kontaktoval, představil jsem jim svou vizi. Zaujalo je to a chtěli se na tom podílet. Začalo to grafikem, pokračovalo to copywriterkou, machrem na tvorbu videa, koučem, velmi schopnou majitelkou reklamní agentury.

Všichni jsme měli společné hodnoty.

Chtěli jsme pomáhat lidem, kteří to potřebují, rozvíjet své okolí, které to potřebuje. Každý v něčem vynikal… Někdo uměl mluvit, někdo psát, někdo zase uvádět věci do pohybu a dávat dohromady ty správné lidi.
prednaska_inex
Školení v Dobro Akademii
jakub_jonas__prednaska
Týdenní kemp u Petra Urbance
prednaska_prazsky_barcamp_2019
Přednáška pražský Barcamp

Až jsem si jednou položil otázku:

„Mám kolem sebe lidi, kteří rádi pomáhají a každý je dobrý v tom, co dělá, je si vědom toho, že je stále co zlepšovat a má zájem to zlepšovat. Na druhou stranu mám kolem sebe mnoho lidí, kteří začínají podnikat a řeší životní překážky, které se nám povedlo překonat, ale chybí jim jedna zásadní věc: ten správný člověk, který jim ukáže, jak vyřešit přesně to, co potřebují. Tak na co ještě čekám? Mám kolem sebe lidi, kteří mají problém, a mám kolem sebe lidi, kteří ty problémy pomáhají řešit. Je na čase přijít na trh s komplexním produktem, který pomůže řešit problémy, zejména začínajících podnikatelů nebo majitelů firem, kterým firma nefunguje tak, jak si představují. Tento společný zájem a myšlenka nás spojuje.“

jakub_jonas

A právě takto vznikla – nazvěme to třeba – agentura.

"Život je jako knížka. Můžeš v něm vytvořit, co budeš chtít, a když ti dojde tužka nebo papír, stačí jen jít a ten problém vyřešit." Jakub Jonáš

Nechceme za Vás dělat Vaši práci, nechceme jít před Vámi s buldozerem a likvidovat každou překážku, která Vám přijde do cesty. To by dlouhodobě nefungovalo a připravili bychom Vás o tu zkušenost a tak hroznou věc Vám neuděláme. Ale víte co?

Budeme tady, když se objeví překážka a dáme první impulz, že to musíte řešit. Neřekneme Vám, jak to vyřešit, ale můžeme říct, jak můžete postupovat při řešení. Budeme dva odlišné subjekty, ale se stejným záměrem. Když to bude nutné budeme neústupnou fúrií nebo taky kamarádem do deště. Nebudeme Vám slibovat, že vše půjde hladce, protože nepůjde. Nebudeme mazat med kolem úst, ale dáme Vám zpětnou vazbu, na které můžete stavět.